Nimbus 305 Drophead

Nimbus 305 Drophead - nowy rodzaj dziennego krążownika odpowiedni do wygodnych wycieczek weekendowych i dziennych. Łódź zbudowana jest w oparciu o nową koncepcję Smart Speed, aby zapewnić maksymalny komfort dla wszystkich na wszystkich prędkościach. Konstrukcja i funkcjonalność są zoptymalizowane pod kątem aktywności i rozrywki na pokładzie.

CODZIENNY KRĄŻOWNIK DO SPOTKAŃ TOWARZYSKICH

Nowy rodzaj wycieczkowca odpowiedni do wygodnych wycieczek weekendowych i dziennych. Łódź zbudowana jest w oparciu o nową koncepcję Smart Speed, która zapewnia maksymalny komfort wszystkim pasażerom na wszystkich prędkościach. Konstrukcja i funkcjonalność są zoptymalizowane pod kątem aktywności  i rozrywki na pokładzie. 305 Drophead to cruiser zbudowany na tej samej platformie, co nagradzany 305 Coupé. Oznacza to stylistycznie czysty skandynawski design skupiony na prostocie użytkowania i sprytnych rozwiązaniach funkcjonalnych.

Zobacz film

INTELIGENTNA KONCEPCJA PRĘDKOŚCI

Inteligentna prędkość obejmuje kadłub zaprojektowany do komfortowej jazdy z prędkością od 0 do 22 węzłów. Kadłub nie ma wyraźnego progu strugania i pracuje z dobrą oszczędnością paliwa przy każdej prędkości. Prędkość można dostosować do warunków morskich, a to oznacza większe bezpieczeństwo, lepszy komfort i najlepszy możliwy sposób na poznanie otaczającej scenerii. Podobnie jak jej siostra, 305 Coupé, łódź może być wyposażona w silnik elektryczny Torqeedo.
– „Niektórzy ludzie lubią szybko jeździć, gdy są u steru, ale bardzo niewielu lubi, gdy podróżują zbyt szybko po morzu.

Główną ideą tego modelu jest, aby wszyscy na pokładzie cieszyli się podczas podróży pod gołym niebem – powiedział Joacim Gustavsson.
305 Drophead to cruiser zbudowany na tej samej platformie, co nagradzany 305 Coupé. Oznacza to stylistycznie czysty skandynawski design skupiony na prostocie użytkowania i sprytnych, funkcjonalnych rozwiązaniach.
– „Prostota jest hasłem w naszym procesie projektowania.

Skandynawski design

Nimbus Drophead 305 praktycznie oddycha skandynawskim wzornictwem, a materiały zostały dobrane z należytą starannością. Wnętrze łodzi emanuje czystą jakością i jest przestronne i przewiewne. Łódka jest wyposażona w zintegrowaną wentylację i światła LED, co zapewnia bardzo mały pobór mocy. Ściany grodziowe z jasnych materiałów zmniejszają hałas. Stolarka mahoniowa tworzy piękny kontrast z lakierowanymi powierzchniami i zapewnia ciepłą atmosferę. Oświetlenie LED jest sprytnie zaprojektowane dla wygody i wydajności. Łódź ma dwie bardzo wygodne kabiny; „kabina właścicieli” i kabina boczna.

ATRAKCYJNE I WYTRZYMAŁE TKANINY

Tekstylia wykonane są z akrylu barwionego spinowo, materiału, który jest nie tylko wytrzymały i odporny na działanie soli i słońca bez blaknięcia, jest również miękki i wygodny do siedzenia. Kolory tapicerki są jasnoniebieskie i beżowe. Kolorystyka i współczesne wzory poduszek wzmacniają meble. Wnętrze w lakierowanym mahoniu z tkaninami w jasnym skandynawskim beżu lub Marine classic blue z jasnoniebieskim materiałem technicznym Sunbrella jako opcja. Łódź posiada wszystkie światła LED i kilka punktów świateł z możliwością przyciemniania.

Tekstylia zostały starannie dobrane. Będą one nie tylko przyjemnie atrakcyjne, ale także odporne na słońce, słoną wodę i silne w zużyciu. Opcjonalnie tekstylia pochodzą od producenta – Sunbrella i są znane z tego, że wytrzymują twardy klimat i promienie UV bez wpływu na kolory i wydajność. Poszewki na poduszki można prać w pralce, co jest chwalone wśród naszych klientów – mówi Joacim Gustavsson.

Z Nimbus 305 Drophead zwracamy się do tych, którzy szukają wspaniałej i wygodnej podróży łodzią, koncentrując się na towarzyskich spotkaniach, gdzie szybkość nie jest najważniejszym czynnikiem - mówi Joacim Gustavsson, główny projektant w stoczni Nimbus.

Joacim Gustavsson
Główny projektant w Nimbus

ODPORNY NA WARUNKI ATMOSFERYCZNE,
INTELIGENTNY I PROSTY

Używanie, posiadanie i opieka nad Nimbusem powinny być proste i łatwe. Prostota może być czasami mylona z mniej wygodną i słabiej zbudowaną konstrukcją, ale dla nas jest odwrotnie.

Każdy na pokładzie ma poczucie bezpieczeństwa i komfortu, wiedząc, że wymagana funkcjonalność jest zintegrowana tam, gdzie powinna być i że naprawdę działa. Wiemy, że tylko wtedy ludzie mogą naprawdę cieszyć się łodzią i towarzystwem na pokładzie – mówi Joacim Gustavsson.
Wspaniałym z przykładów jest zasilana elektro-hydraulicznie osłona płóciennego dachu, która po naciśnięciu przycisku składa się w zintegrowaną kasetę w ramie okna – prosta i elegancka. Gdy jest na miejscu, płócienny dach chroni cały kokpit, to znaczy sterówkę, salon i jadalnię.

Stół z czterema siedzeniami łatwo przekształca się w dodatkową podwójną koję. Przednią kanapę w salonie można obrócić tak, aby dwie osoby mogły podróżować z przodu. Kokpit i pokład rufowy idealnie pasują do siebie dzięki wspaniałemu doborowi materiałów i dużej 6-osobowej sofie U-rufowej – idealnej w słoneczne dni dla osób przyjeżdżających na wycieczkę.
W kokpicie znajduje się w pełni wyposażony barek z włókna szklanego z 65-litrową lodówką. Łódź jest szczególnie duża dzięki zintegrowanej platformie kąpielowej, pokładowi i kabinie na tym samym poziomie. Przestronne pomieszczenia socjalne sprawiają, że łódź ta jest idealna do zabawy z przyjaciółmi.
Materiały kokpitu i pokładu rufowego są starannie dobrane, aby zapewnić elegancką i komfortową atmosferę, a jednocześnie są jak najbardziej wytrzymałe i bezobsługowe. Wszystko, co trzeba zrobić, to podnieść elektrycznie osłonę dachu, gdy wychodzisz z łodzi na noc.

Gotowy do rejsu

Ploter Simrad 9 ″ NSS, Evo 2

Ładowarka brzegowa i ładowarka Mastervolt 35A

Ster strumieniowy dziobowy SE 60

Głębokościomierz Volvo Penta

Elektryczne opróżnianie czarnej wody (szamba)

System grzewczy Ebersprächer D4

System ciepłej wody 22 litry

Lodówka

Wycieraczki szyby przedniej

Trim klapy

Komputer Volvo Penta

305 Drophead

Masa i waga
Lmax, całkowita długość kadłuba 11,56 m / 37,9 ft
Lh, długość kadłuba 11,37 m / 37,3 stopy
Bmax, szerokość całkowita 3,50 m / 11,5 stopy
Bh, szerokość kadłuba 3,50 m / 11,5 stopy
Ha, wysokość 3,92 m / 12,9 stopy
Air wysokość przy złożonym dachu 3,60 m / 11,8 stopy
Th, wysokość transportowa 3,70 m / 12,1 stopy
Thv, wysokość transportowa na kołysce 3,85 m / 12,63 ft
Tmax, zanurzenie 1,14 m / 3,7 stopy
CoG, środek ciężkości Torqueedo 3,90 m / 12,8 stopy
CoG, środek ciężkości D3 3,75 m / 12,3 stopy
MLDC, dozwolona maksymalna waga 8471/8994 kg
MLCC, waga 6391/6914 kg / 14090/15243 lbs
MMTL, maksymalne obciążenie całkowite 2080 kg / 4586 funtów
Max ludzi 8 Osób
Kategoria CE b
Kabiny 2
Koje 4 + 2

Pojemność zbiorników

Pojemność paliwa 700 l / 184,9 gal
Pojemność wodna 270 l / 71,3 US gal
Pojemność ciepłej wody 20 l / 5,3 US gal
Pojemność wody czarnej 120 l / 31,7 US gal
INSTALACJA ELEKTRYCZNA 12 V I 230 V
Uruchom akumulator 5 * 12V x 80 Ah
Bateria serwisowa 5 * 12V x 80 Ah
Akumulator serwisowy Heavy Duty 2 * 12V x 77 Ah
Częstotliwość 50 Hz
Moc brzegowa 230V AC
Ładowarka 12V 35 A
ALTERNATYWY SILNIKA
Volvo Penta 1 x D3-110 81 kW (110 ps) V-Max 15 kn
Volvo Penta 1 x D3-150 110 kW (150 ps) V-Max 17 kn
Volvo Penta 1 x D3-220 164 kW (220 ps) V-Max 22 kn

Standardowe wyposażenie

Kuchnia z 65 l lodówką i blatem gazowym

Światła ledowe

łoże małżeńskie

Gniazdo elektryczne 12 V

Skrzynka kotwiczna z elektrycznym kabestanem

Platforma kąpielowa z pojemnikiem na kotwicę

Drabinka kąpielowa

Stół na pokładzie rufowym

Automatyczny system przeciwpożarowy Seafire

Ręczna gaśnica

Prysznic w łazience / kabina prysznicowa

Poduszki w salonie pokładowym

Poduszki w kabinach

Poduszki na pokładzie rufowym

Panel elektryczny z bezpiecznikami

Elektryczne sterowanie silnikiem

Komora mapy morskiej

Uchwyty na obijacze

Maszt flagowy

Apteczka

Uchwyt na szkło / butelkę na desce rozdzielczej

Relingi ze stali nierdzewnej

Kompas

Ręczna i elektryczna pompa zęzowa

Morskie, lakierowane wnętrze mahoniowe

Dywany w kabinach

Zestaw narzędzi Nimbus

Nimbus sztućce i naczynia

Poduszki dekoracyjne Nimbus

Relingi i słupki ze stali nierdzewnej

Światła nawigacyjne LED

Szambo z wylotem pokładu

Sygnałowy róg

Samoobsługowy pokład rufowy

Laminat kanapkowy z infuzją próżniową z rdzeniem divinycel

Świetlik na pokładzie z zasłoną

Stopniowy pokład rufowy i boczny spacerowy

Toaleta i WC

Wycieraczka i spryskiwacz przedniej szyby

Ściemniane światło kurtynowe w kabinie