GODNY NASTĘPCA SPORTOWYCH PRZODKÓW

Tender 8 to ośmiometrowy, wielofunkcyjny, dobrze wyposażony i szybki jacht motorowy, świetnie sprawdzający się przy codziennych aktywnościach, zapewniając przy tym nocleg dla dwóch osób.
T8 przepełnione jest DNA marki Nimbus, a jego design mocno nawiązuje do historycznych modeli - Novy i serii R.

Szybki i bezpieczny

Transport, uprawianie sportów wodnych i rekreacja czy po prostu spotkania towarzyskie i wycieczki – to zadania, w których T8 sprawdzi się świetnie. Jego sukces opiera się również na technologii wykonania stopniowego kadłuba, który smarowany jest powietrzem. Łódź zyskała doskonałe właściwości żeglugi, umożliwia wejście w ślizg przy niskich prędkościach.

„T8 zapewnia stabilność i bezpieczeństwo, co ułatwia obsługę łodzi przy zachowaniu dużej prędkości, nawet przy niekorzystnych warunkach pogodowych. Jakość konstrukcji, doskonałe zdolności do żeglugi oraz rewelacyjna sterowność w połączeniu z dużymi możliwościami silnika, zachęcają do bardziej aktywnego stylu prowadzenia łodzi, zachowując przy tym bezpieczeństwo”, mówi Joacim Gustavsson, główny projektant w stoczni Nimbus.

Swoboda ruchu

Podobnie jak w przypadku Tendera 9, konstrukcja T8 umożliwia swobodne poruszanie się oraz ułatwia dostęp podczas wchodzenia na jacht i jego opuszczania. Centralnie umieszczona kabina pozwala na wygodne przemieszczanie się po pokładzie z każdej strony.

Przestronność części dziobowej oraz leżak umieszczony przed kokpitem zapewniają miejsce do wypoczynku dla czterech osób. Duży luk ładunkowy umieszczony na dziobie posiada dostęp do kabiny, ułatwiając tym samym załadunek bagaży.

Pod pokładem znajduje się dwuosobowa koja, wyposażona w zintegrowaną wentylację, oświetlenie LED oraz pojemne schowki. Drzwi kabiny łazienkowej skrywają za sobą toaletę oraz umywalkę, obok wejścia umieszczony został również chowany palnik gazowy, obok którego można dodatkowo zamontować zlewozmywak.

Stosownie do potrzeb

Obrotowe fotele przednie oraz ruchomy stolik umożliwiają stworzenie jadalni dla pięciu osób poprzez wykonanie trzech prostych ruchów. Na sofie usiąść może w sumie 6 osób – trzy skierowane w stronę rufy, trzy w stronę w dziobu. Oparcie sofy może zostać ustawione w trzech różnych pozycjach, w zależności od sposobu korzystania z niej w danym momencie.

Pod kanapą umieszczono wysuwaną lodówkę oraz schowki, na pokładzie znajduje
się również odpływ prysznicowy oraz dwa boczne schowki.

Wszystko pod kontrolą

Kokpit T8 utrzymany jest czystej, przejrzystej formie. Stanowisko skippera zostało zaprojektowane z uwzględnieniem najwyższych standardów i zasad ergonomii. Każdy z instrumentów i przełączników znajduje się w zasięgu ręki, a wszystkie detale wykonane zostały w niezwykłej jakości. Standardowe wyposażenie obejmuje 7 calowy ploter Simrad GO, istnieje możliwość instalacji plotera 9″ lub 12″.

T-top z dachem Lexan

Nowością w wyposażeniu T8 jest możliwość instalacji solidnego T-topu z dachem Lexan, zapewniającego ochronę przed mocnymi promieniami słońca, nie rezygnując przy tym z dostępu do świeżego powietrza i otwartej przestrzeni. Połączenie T-topu z dużym baldachimem umożliwia pięciu osobom wygodne siedzenie w jasnym i przestronnym, ale osłoniętym otoczeniu.

„Dach Lexan na T-topie w połączeniu z baldachimem pozwala na zachowanie osłony podczas podróży, nawet gdy pogoda zmienią się na gorszą. Wydłuża to sezon żeglarski i rozszerza obszary zastosowania, nie tylko w Skandynawii”, mówi Jonas Göthberg.

Joacim Gustavsson


Główny Projektant w stoczni Nimbus

„Nasi klienci czują, że dołożyliśmy wszelkich starań, aby zaprojektować łódź w sposób przemyślany, dzięki czemu korzystanie z niej jest łatwe i przyjemne bez względu na wybraną działalność. Ponadto, doceniają jego doskonałe poczucie „żeglarstwa”, które zapewnia dodatkowo świadomość komfortu i bezpieczeństwa na pokładzie.”

Charakterystyka prędkości +40 węzłów, prędkość przelotowa 20-40 węzłów

Dwustopniowy, napowietrzany kadłub z niską prędkością wchodzenia w ślizg

Stworzony z myślą o osiąganiu dużych prędkości i wyjątkowej zdolności do żeglugi

Zaburtowe silniki Merkury o mocy od 200 do 300 KM

?T-top z dachem Lexan*

Kabina z dwuosobowym łóżkiem i zintegrowaną wentylacją

Właz ładunkowy na pokładzie dziobowym z dostępem do kabiny

Leżanka*/siedzenia na przednim pokładzie

Sofa rufowa z regulowanym oparciem, umożliwiającym ustawienie w trzech różnych pozycjach, w zależności od potrzeb

Obrotowe fotele przednie oraz zintegrowany, ruchomy stolik mogące stworzyć jadalnię dla pięciu osób

Centralnie umieszczona kabina pozwala na swobodne przemieszczanie się po całym jachcie

*wyposażenie dodatkowe

                   Specyfikacja techniczna
Długość 8,15 m
Szerokość 2,60 m
Waga (bez silnika) 2300 kg
Pojemność zbiornika paliwa 240 l
Pojemność zbiornika wody 50 l
Pojemność lodówki 30 l
Kategoria projektu C8
Koje 2
Prędkość +40 węzłów
                   Alternatywne silniki
Mercury Verado V6 200 KM
Mercury Verado V8 250 KM
Mercury Verado V8 300 KM
    Standardowe wyposażenie
Silnik Mercury Verado V6 200 KM
System kontroli Zipwake
Ploter Simrad Go 7″
Strumieniowy ster dziobowy
Prysznic na rufie
System świeżej wody
Oświetlenie pokładu LED
Pulpit i uchwyty wykonane ze stali nierdzewnej
Dywany i poduszki dekoracyjne