Nimbus Commuter C8

C8 jest trzecim z serii Nimbus Commuter po najnowszych modelach C9 i C11.
Jego konstrukcja w równym stopniu zaspokoi potrzeby osób dojeżdżających do pracy przez cały rok, aktywnych jednodniowych wycieczkowiczów jak i tych, którzy planują krótsze podróże
z noclegami.

Inteligentny i niezawodny

Nimbus C8 to łatwa w obsłudze, inteligentna łódź dla tych, którzy chcą większej swobody w nieco niższej cenie, cenią sobie zdolność żeglugową i cenią sobie współczesny skandynawski design.

See movie

Elastyczny i funkcjonalny

Podobnie jak jego „rodzeństwo”, C8 ma szeroką konstrukcję, która zapewnia dodatkową swobodę i ułatwia poruszanie się po pokładzie.
Dzięki łatwej w obsłudze, funkcjonalnej i zwinnej konstrukcji jest idealnym wyborem dla tych, którzy chcą korzystać ze swojej łodzi na co dzień, niezależnie od pogody. W C8 priorytetem jest przestrzeń, powierzchnia i funkcjonalność, które zapewniają poczucie swobody na pokładzie. Znajdziesz na nim łatwo dostępne schowki, szerokie przejścia i duże przesuwne drzwi.

Pomimo mniejszego rozmiaru, priorytetowo potraktowano przestrzeń, aby ułatwić wsiadanie i wysiadanie oraz poruszanie się po pokładzie. „Sztuczka z C8 polegała na zachowaniu tego samego wysokiego poziomu funkcjonalności i elastyczności, co C9, ale w mniejszym kadłubie”, mówi Joacim Gustavsson, główny projektant w Nimbus Boats Sweden AB.

Lekki i przestronny

Pokład dziobowy łodzi oferuje wielofunkcyjną przestrzeń z siedzeniami, które w zależności od sytuacji można przekształcić w tryb lounge, chill lub drive. Jasny i przestronny kokpit zapewnia mnóstwo naturalnego światła dzięki bardzo dużym szklanym drzwiom, przesuwnemu szklanemu dachowi i otwieranemu lukowi na pokładzie rufowym. Na dodatek łódź można w ciągu kilku sekund zmienić z zamkniętej na otwartą. Duży szklany luk na rufie sprawia, że załadunek i rozładunek łodzi jest łatwy i skuteczny, a komunikacja między załogą na zewnątrz i wewnątrz płynniejsza.
Na pokładzie rufowym może usiąść nawet 4-5 osób: na ławkach po bokach i na rozkładanej sofie rufowej. Kanapę rufową można dostosować w zależności

od potrzeb na: siedzenie do spotkań towarzyskich, miejsce do załadunku bagażu lub miejsce do aktywności, takich jak wędkowanie lub pływanie.
Podczas jazdy Nimbus C8 oferuje wygodne siedzenia zarówno dla kierowcy, jak i pasażerów. Fotele w kokpicie można łatwo obrócić w stronę sofy pasażera, a stół rozłożyć. Kanapa pasażerska może służyć jako dodatkowe łóżko dla dwójki dzieci lub jednej osoby dorosłej. W kabinie dziobowej znajduje się podwójne łóżko oraz aneks kuchenny. Górna część kokpitu wyposażona jest w zintegrowane luki ładunkowe, które ułatwiają transport większych przedmiotów, takich jak SUP, kajak czy deski surfingowe.

Jonas Göthberg


Dyrektor handlowy Nimbusa

„Dzięki C8 docieramy do większej grupy odbiorców, częściowo dlatego, że ma niższą cenę, ale także ze względu na mniejszy rozmiar, który pozwala na cumowanie w małych i ciasnych portach. Ponadto łódź jest łatwa w samodzielnym transporcie z przyczepą.”

W skrócie

 • Stopniowana konstrukcja kadłuba
 •  Prędkość maksymalna do +40 węzłów, prędkość przelotowa 20-35 węzłów
 • Walk-around
 • Bardzo duży szklany luk na rufie, dzięki któremu łódź jest otwarta i łatwa do załadowania
 • Duże przesuwane szklane drzwi ułatwiają manewrowanie na pokładzie
 • Zintegrowane łuki w górnej części kokpitu
 • Sofa dla pasażera w kokpicie, którą można rozłożyć na łóżko
 • Podwójne łóżko w kabinie dziobowej, zintegrowana wentylacja
 • Rozkładana sofa rufowa
 • Aneks kuchenny
 • Leżanka / siedzenia na pokładzie dziobowym ze stołem i rozkładanym daszkiem przeciwsłonecznym

Specyfikacja techniczna

Długość 7,93 m
Szerokość 2,55 m
Waga (Mercury 350 KM) 2300 kg
Pojemność zbiornika paliwa 240 l
Pojemność zbiornika wody 50 l
kategoria CE C, 8 osób
Liczba łóżek 2
Prędkość 40+ knots
Alternatywne silniki
Mercury Verado V8 250 KM
Mercury Verado V8 300 KM
Wyposażenie standardowe
Mercury Verado F250 XL EFI DTS V8 białe
Szklane okno otwierane w dachu kabiny
Oddzielna toaleta z umywalką
System wody słodkiej
Ster strumieniowy Sleipner SE 30
Zipwake dynamic trim control system
Simrad plotter 7″
Bow Eye for trailing
Dywany podłogowe
Poduszki w kabinie
Prysznic na platformie rufowej
Rozkładana kanapa w kokpicie
Zestaw poduszek Nimbus
Daszek przciwsłoneczny
Prysznic w toalecie