Nimbus Weekender W11

W11, wizja idealnego weekendowego cruisera Nimbus, jest przeznaczona dla osób prowadzących aktywny tryb życia, które chcą przedłużyć swój weekend, podróżować dalej i spędzać czas z bliskimi.

DOŚWIADCZ PŁYWANIA NA ZUPEŁNIE INNYM POZIOMIE

W11 to ewolucja W9, zaprojektowana z większą przestrzenią i funkcjami na pokładzie. Obejmuje to przestronną część wypoczynkową na rufie z regulowanymi miejscami do siedzenia, wieloma leżankami, kuchnią na świeżym powietrzu, stabilizacją żyroskopową, dużą ilością miejsca na sprzęt do pływania oraz dużą ilością miejsca na pokładzie, zapewniającą maksymalną swobodę ruchu.

FUNKCJONALNY PROJEKT

Podstawowym elementem W11 jest funkcjonalny skandynawski design, zgodnie z tradycją Nimbus, wykonany jest z dbałością i zapewnieniem użytkownika o najwyższym komforcie i pełnej fali wrażeń. Posiada również wielokrotnie nagradzany projekt Nimbus sidewalk, który zapewnia dużo przestrzeni wewnętrznej oraz łatwe i bezpieczne poruszanie się po pokładzie.
Układ wnętrza i wielofunkcyjne układy siedzeń zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o zajęciach towarzyskich i rozrywce. Idealnie nadają się do spędzania czasu z przyjaciółmi lub rodziną, relaksu, pływania lub opalania się na pokładzie dziobowym lub rufowym.

W11 zawiera także nowe funkcje, takie jak składane boczne burty zapewniające dodatkową przestrzeń i elastyczność po zakotwiczeniu oraz opcjonalną hydrauliczną platformę pływacką wysuwaną za silnikami, dzięki czemu goście na pokładzie mogą być bliżej wody.
Kokpit W11, podobny do W9, zapewnia doskonałą ochronę dzięki dużej osłonie okiennej. Standardowa otwarta łódź jest wyposażona w bimini, ale opcjonalnie można dodać duży elektryczny dach słoneczny, podobny do tego z T11.
Pod pokładem znajdują się miejsca do wygodnego noclegu dla czterech osób w dwóch przestronnych kojach oraz przestronna łazienka z toaletą i prysznicem.

DUŻE PRZESTRZENIE I FUNKCJONALNOŚĆ

Serce łodzi znajduje się w części wypoczynkowej. Jest to wyjątkowo obszerna i wielofunkcyjna przestrzeń towarzyska, którą można łatwo dostosować w zależności od zajęć, takich jak rejsy wycieczkowe, opalanie, pływanie, rozrywka, lunch i kolacja lub spokojne popołudnie z czytaniem w cieniu.
Łódź zbudowana jest na tym samym dobrze wyważonym schodkowym kadłubie, co modele T11 i C11, co gwarantuje doskonałe właściwości przy dużych prędkościach. Łódź jest wyposażona w dwa silniki zaburtowe Mercury V10 o mocy 400 KM lub dwa silniki zaburtowe V8 o mocy 300 KM. Zakres prędkości wynosi od 20 do 40+ węzłów.

Joacim Gustavsson


Główny projektant w stoczni Nimbus

„W11 został zaprojektowany, aby rozszerzyć Twoje możliwości, zabrać Cię tam, gdzie chcesz, szybko, mając więcej miejsca i funkcji na pokładzie. Prostota i łatwość obsługi były kluczowymi czynnikami przy jej opracowywaniu, w wyniku czego powstała łódź o najwyższym komforcie, maksymalizująca wygodę życia.”

Dane techniczne
Długość 12,40 m
Szerokość 3,46 m
Waga z silnikiem Mercury 350PS 5 600 kg
Zanurzenie 0,9 m
Pojemność zbiornika paliwa 850 l
Pojemność zbiornika na wodę 135 l
Pojemność zbiornika na czarną wodę 80 l
Prędkość maksymalna 40+ kts
Max ludzi 10/12
Kategoria CE B/C
Koje 2+2

Szybkie fakty

  • Duży leżak ze składanym oparciem na przednim pokładzie, z łatwym i bezpiecznym dostępem.
  • Duży T-Top z elektrycznie otwieranym dachem.
  • Kabiny bliźniacze z toaletą i prysznicem.
  • Duża kuchnia do gotowania oraz w pobliżu miejsca do siedzenia.
  • Ergonomiczna przestrzeń kierowcy z ogromnym ekranem zapewniającym panoramiczny widok.
  • Łatwe zakrycie całej kabiny baldachimem do użytku w każdych warunkach pogodowych.
  • Przede wszystkim bardzo elegancki design z ogromnymi możliwościami morskimi i wysoką wydajnością.

Alternatywne silniki

Silniki zaburtowe:

Mercury Verado V8   2×300 KM
Mercury Verado V10  2×400 KM