Nimbus Tender T11

Nimbus Tender T11 to łódź o długości 12,4 m z dużą ilością miejsca dla maksymalnie 12 osób. Doskonały na wycieczki, spotkania towarzyskie lub uczestnictwo w różnych zajęciach na wodzie. Zapewnia wystarczającą przestrzeń dla wszystkich na pokładzie, aby zmierzyć się z celem podróży.

DOŚWIADCZENIE ŻEGLARSKIE

“W procesie projektowania i rozwoju celowo skupiliśmy się na „prostocie” i „łatwym życiu” dla wszystkich żeglarzy na pokładzie. Obejmuje to możliwość łatwego i wygodnego wejścia na pokład lub opuszczenia łodzi, załadowania, podróży, pozostania na pokładzie i pracy na łodzi. Wszystko, co ma związek z Twoim Nimbusem, powinno być naturalne i lekkie bez względu na aktywność. Kiedy wszystko staje się łatwe, po prostu czujemy się bardziej zrelaksowani i możemy skupić się na doświadczaniu żeglarstwa.” Mówi Mats Jacobsson, dyrektor techniczny w stoczni Nimbus.

PROSTOTA I ELASTYCZNOŚĆ

Przez cały proces projektowania nieustannie kierowaliśmy się jednym pytaniem: „Jakie komponenty łączą najlepsze dni spędzone na morzu w doskonałej firmie?”

Odpowiedzią stała się duża, elastyczna przestrzeń towarzyska, dużo miejsca do poruszania się, dobra ochrona przed słońcem, która zasłania sporą część łodzi oraz kilka miejsc do leżenia, opalania się lub siedzenia. Również odpowiedzią było dużo miejsca na lodówkę do przechowywania jedzenia i picia, odpowiednia kuchnia na świeżym powietrzu z grillem, duża platforma kąpielowa z miejscem dla kilku osób , aby cieszyć się kąpielą w tym samym czasie, a na koniec wyjątkowo duży, ale łatwo dostępny obszar do przechowywania sprzętu i zabawek wodnych.

Serce łodzi znajduje się w salonie. Jest to wyjątkowo przestronna i wielofunkcyjna przestrzeń towarzyska, którą można łatwo zaadaptować do różnych potrzeb, takich jak rejsy, opalanie, pływanie, rozrywka, lunch i kolacja lub spokojne popołudnie spędzone na czytaniu. Elastyczność zapewniają sofy, stoły i markizy z prostymi uchwytami, których można używać do obracania, składania i przemieszczania w różnych pozycjach w zależności od tego, co chcesz zrobić.

W części wypoczynkowej znajdują się trzy sofy i duży stół, który w zależności od położenia może funkcjonować jako pokład słoneczny lub część wypoczynkowa, która może mieć wszystkie siedzenia skierowane w kierunku jazdy lub alternatywnie zwrócone do siebie. Kuchnia zewnętrzna ma szuflady na sztućce i zastawę stołową, zlew kuchenny z ciepłą wodą i miejsce na kuchenkę gazową lub elektryczny grill. Duża przestrzeń bagażowa ma nieco ponad 2500 litrów i posiada hydrauliczny mechanizm otwierania, który jest łatwo dostępny z pokładu. Ma miejsce na wszystko, co kiedykolwiek chciałbyś zabrać ze sobą, bez względu na to, czy są to SUPy, bobsleje morskie, wakeboardy, czy po prostu dmuchana gumowa łódź. Platforma kąpielowa i pokład są wystarczające i zapewniają dużo miejsca dla kilku osób jednocześnie.

„Dodaliśmy już trochę dodatkowej przestrzeni na pokładzie, powierzchnie do chodzenia i szerokie przejścia tak jak na młodszej siostrze tej łodzi, T9, ale T11 przenosi rzeczy na zupełnie nowy wymiar. Powierzchnie są wyjątkowo hojne, a swoboda poruszania się na pokładzie jest wyczuwalna – nie tylko w salonie, ale także na pokładzie rufowym i pokładzie dziobowym. Łódź jest odpowiednio wyposażona, a swoboda poruszania się jest czymś, co naprawdę odczujesz, gdy tylko wejdziesz na pokład”, mówi Joacim Gustavsson.

Kokpit jest dobrze ułożony w typowy dla Nimbusa sposób, z dodatkowymi schowkami i miejscem dla trzech osób siedzących zwróconych w kierunku podróży. Przedni pokład oferuje miejsce na tapczan i łóżko do opalania. Podobnie jak seria T9, T11 ma również spory luk bagażowy z przodu kabiny. Dzięki dużym bokom nadburcia pokład dziobowy może być również używany jako część wypoczynkowa i przestrzeń towarzyska.

Poniżej pokładu znajdziesz dwie oddzielne kabiny z miejscem dla dwóch par lub czteroosobowej rodziny. Przestronna łazienka z toaletą, prysznicem i wystarczającą ilością miejsca.

Joacim Gustavsson
Główny projektant w stoczni Nimbus

„Nasi klienci uważają, że zrobiliśmy co w naszej mocy, aby zaprojektować łódź w dokładnie przemyślany sposób, który ułatwia korzystanie z niej niezależnie od wybranej aktywności. Ponadto wszyscy doceniają także doskonałe doznanie „żeglarstwa”, które zapewnia dodatkowe poczucie komfortu i bezpieczeństwa na pokładzie ”

Chill mode

Lounge mode

Drive mode

Dla kogo jest Nimbus T11?

Nimbus Tender T11 to przestronna i adaptowalna łódź dzienna na wspaniałe dni w fantastycznej podróży. Jest to łódź ceniąca zdolność do żeglugi, inteligentną funkcjonalność, łatwość obsługi i staranny, współczesny skandynawski design.

Szybkie fakty

Całkowicie nowy 11-metrowy smarowany powietrzem stopniowany kadłub

Niski próg planowania i ostry łuk

Stworzony z myślą o szybkości, wyjątkowej zdolności żeglugowej i obsłudze

Charakterystyka prędkości +40 węzłów, prędkość przelotowa 20-40 węzłów

Projekt „Walk-around”

Duży salon z elastycznymi siedziskami – obrotowymi

Duża zewnętrzna kuchnia z grillem, lodówkami i / lub maszyną do lodu 

Elektryczna osłona przeciwsłoneczna na pokładzie rufowym 

Wysokiej klasy system HIFI z subwooferem 

Bardzo duże schowki na rufie 2500 litrów na sprzęt i zabawki

Kokpit z miejscami do siedzenia dla 3 osób

Deska rozdzielcza może być wyposażona w podwójne plotery 12-calowe

Podwójne łóżko w przedniej kabinie z oddzielną kabiną prysznicową

Środkowa kabina z podwójnym łóżkiem

Duży luk załadunkowy z pokładu dziobowego z dostępem do kabiny

Panele słoneczne na T-top *

Leżak i tapczan na dziobie *

Stabilizacja żyroskopowa *

Aktywna stabilizacja trymu *

Generator Diesla i klimatyzator *

Może być wyposażony w 3 x Mercury Verado V8 300 KM

*wyposażenie dodatkowe

Specyfikacja techniczna

Długość 12,40 m / 40´ 7 ”
Szerokość 3,46 m / 11´ 4 ″
W tym wagaSilnik 350hk 5600 kg / 12345 funtów
Wersja robocza 0,9 m / 3´
Wysokość 3,75 m / 12´ 3 ″
Pojemność paliwa 850 l / 224,5 gal
Pojemność wody 135 l / 36 gal
Czarny zbiornik na wodę 80 l / 21 gal
Szary zbiornik na wodę opcjonalny
Pojemność lodówki 70 + 70 + 85 l / 2,47 + 2,47 + 3 cu / ft
Kategoria projektu C, 8 osób
Liczba łóżek 4 (2 + 2)
Prędkość +40 węzłów
Alternatywy silnika
Mercury Verado 2 × 300 KM
Mercury Verado 2 × 350 KM
Mercury Verado 2 × 400 KM
Mercury Verado 3 × 300 KM
Volvo Penta V8 CE 2 × 430 KM
Volvo Penta D4 2 × 300 KM
Volvo Penta D6 2 × 400 KM
Standardowe wyposażenie
2 x Mercury Verado V8 300 KM
Automatyczny system przycinania na zamek błyskawiczny
Ster strumieniowy dziobowy SE100
System świeżej wody
Oddzielna głowica z prysznicem
Prysznic na pawęży
Lodówka 70 litrów
12-calowy ploter
Oświetlenie pokładowe LED
Wewnętrzne światła LED ze ściemniaczem
Salon z trzema sofami, stołem i leżakiem